Kaya’dan ‘DEM’ yanıtı: Kazanacağımızı bildikleri için paniklediler

TRABZON – 31 Mart Yerel Seçimleri’nde CHP’nin öne çıktığı Trabzon’un merkez ilçesi Ortahisar’da AK Parti yeni bir hamle yaptı. AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, CHP Adayı Ahmet Kaya’nın vekillik döneminde PKK’ye ‘terör örgütü’ diyemediğini iddia etti. Kaya, Mumcu’nun açıklamalarına “Zırva” dedi.

Trabzon’da seçim sonucu en çok merak edilen yer olan Ortahisar’da CHP adayı Ahmet Kaya, AK Parti adayı Ergin Aydın’ın önünde gözüküyor. Kaya, Ankara merkezli bir araştırma şirketinin yaptığı ankete göre AK Parti adayı Aydın’ın 8 puan önünde yer alıyor.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu dün yaptığı açıklamada ‘Kaya’nın vekillik döneminde PKK’ye ‘terör örgütü’ diyemediğini ve DEM Parti’nin CHP ile iş birliği içinde olduğunu’ söyledi. Mumcu, “Terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla açık açık ittifak yapanları, PKK’ya terörist diyemeyenleri bu aziz milletimiz bunlarla ilgili takdiri ve değerlendirmeyi basiretiyle ve ferasetiyle yapacaktır, 31 Mart’ta gereğini yerine getirecektir” dedi.

KAYA: HEZEYAN İÇİNDELER

Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek’le Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretinde konuya cevap veren Kaya, Mumcu’nun açıklamalarına “Zırva” dedi. Seçimi kazanacaklarını gördükleri için AK Parti’nin paniğe düştüğünü kaydeden Kaya, “Yapılan bütün anketlerde ve sahada gördüğümüz manzara şu; bu seçimi biz kazanacağız. Bu seçimleri bizim kazanacağımızı iktidar partisi de biliyor artık. Biliyorlar ki hezeyan içinde, saçma sapan açıklamalar yapıyorlar” diye konuştu.

İktidar partisinin sokaktan habersiz olduğunu belirten Kaya, “Sokak bugün açlık, yoksulluk ve geçim derdinde. Emeklilerimiz açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor. Sayın AK Parti il başkanı bu sıkıntılara ilişkin açıklama yapması gerekirken, bir zırvadan ibaret açıklama yapmış. Ciddiye alınacak bir açıklama olarak değerlendirmiyorum ama şehrim adına üzgün olduğumu ifade etmek istiyorum. Gönül isterdi ki bu arkadaş çıksın Trabzon’un sorunlarına ilişkin, vatandaşın yaşadığı ekonomik zorluklara ilişkin birkaç kelam etsin” dedi.

‘SEVGİ DİLİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ’

“Ama ne söylerse söylesinler, biz sevgi dilini, kardeşlik dilini kullanmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” diyen Kaya, “Bu şehirde huzurun bozulmaması adına, bu şehirde seçim sürecinde hiçbir sıkıntı yaşanmaması adına özenli bir dil kullanacağız. Kimseyi incitmeyeceğiz, kimsenin kalbini kırmayacağız. Yürüyüşümüzü sonuna kadar bu anlayışla sürdüreceğiz ve göreceksiniz günün sonunda kazanan biz olacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x