PowerColor Radeon RX 7800 XT Hellhound Sakura Edition Tanıtıldı

Tayvan merkezli TUL Corporation, 3 Nisan 2024’te PowerColor markalı AMD Radeon RX 7800 XT Hellhound Sakura Edition 16GB GDDR6 ekran kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ekran kartının soğutucu kapağı ve arka plakasında benzersiz bir kiraz çiçeği tasarımı yer alıyor.

Ayrıca orijinal VGA tutucuyla birlikte gelen “Hellhound Sakura AMD Radeon RX 7800 XT 16GB GDDR6 Limited Edition” adı verilen sınırlı sayıda üretilen bir model de mevcut, bu da onu koleksiyoncular için daha da değerli kılıyor. Ekran kartı selefi Hellhound Spectral White AMD Radeon RX 7800 XT 16GB GDDR6’nın teknik özelliklerine sahip. Dikkate değer özelliklerinden bir tanesi ise soğutma fanlarında pembe, beyaz veya tamamen kapatılabilen LED aydınlatması bulunuyor.

Ekran kartının 2 onsluk bakır katmana sahip olduğunu ve yüksek kalitede 14 katmanlı PCB kullanılarak üretildiğini söylemiş olalım. Ayrıca GPU için 9+2+1 fazlı, VRAM için ise 2+1 güç kaynağı devresine sahip olan bu ekran kartının bir adet HDMI 2.1 bağlantı noktası ve üç adet DisplayPort 2.1 bağlantı noktası bulunuyor. Standart ve Limited Edition hakkında daha fazla bilgi için PowerColor’un resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x